Zdobení nehtů – nail art

Různé techniky zdobení

Ke zdobení gelových i akrylových nehtů se využívají různé techniky. Používají se laky, zdobící laky, hvězdný prach, třpytky, halogenová vlákna, nálepky, perličky, kamínky, razítka, piercing, airbrush, barevné gely.

Zdobení můžete využít pro zvláštní příležitost jako je svatba či ples. Zdobením lze též zpestřit francouzskou manikúru.

Je možné zdobit i přírodní nehty, ale zdobení na nich nevydrží tak dlouho jako na gelových nehtech. Na přírodních nehtech se vytváří ochranný maz, proto se lak sloupne snadněji. Na umělých nehtech vydrží lak 3-4x déle.

Vybrat si můžete z velké nabídky laků a různých zdobení.

zdobení na nehty   zdobení na nehty

Lakování

Lakování je jedna z nejstarších technik zdobení nehtů. Lak se nanáší ve dvou vrstvách, vrstva laku však nesmí být příliš silná, jinak se lak z nehtu sloupne. Pro získání větší intenzity barvy je lepší používat barevné gely či akryly.

Zdobící laky

Pro tuto techniku zdobení se používají laky zdobící, které mají úzký štěteček. Štěteček umožňuje kreslení velmi jemných čar.

Lak v laku

Jedná se o velice efektní techniku zdobení. Základem je podkladový lak, na něj se pak aplikují další barvy. Pomocí špičatého nástroje se lak roztahuje a vznikají krásné ornamenty.

Razítka

Razítkování je velice moderní a oblíbená technika. Používá se destička s vyrytými vzory, gumový polštářek a speciální laky na razítka. Lak se aplikuje na destičku, stěrkou se setře a nanese se na gumový polštářek, poté se aplikuje na nehet.

Štrasové kamínky, perličky, halogenová vlákna

Mezi jednotlivé vrstvy akrylu či gelů se aplikují různé typy zdobení.

Třpytky v gelu a v akrylu

Třpytky se namíchají přímo do gelu nebo akrylu nebo se na nehet aplikují v poslední fázi.

Barevné gely

Barevné gely mohou skrýt krátké nehtové lůžko. Lze je použít místo laku po celé délce nehtů. Výhoda je v tom, že se  špičky nehtů neoprýskají. Nanáší se několik vrstev podle požadovaného odstínu.

Piercing

Piercing se používal více v dřívějších letech. Ne vždy se jedná o praktickou záležitost. Do nehtu se vytvoří pomocí vrtáčku otvor, do kterého se piercing přichytí. Některé se stahují kroužkem, jiné mají uzavíratelný šroubek.

lak na nahty

Komentáře nejsou povoleny.

SEO katalog Free odkazy Katalog-odkazů.cz Služby a řemesla XEX.CZ ONCZ.NET Moderní katalog odkazů
katalogkatalog optimalizace PageRank.cz Toplink - katalog odkazů CZIN.eu Portály měst - informační portály více než 250 vybraných měst České republiky ZDROJ.cz - katalog odkazů Catalog Clonet - evropský katalog Toplist: Modeláž nehtů