Péče o přírodní nehty

Jak správně pečovat o ruce a nehty?

Zdravý životní styl a správný pitný režim je dobrý i pro Vaše ruce a nehty. Ruce pravidelně ošetřujte krémem, pilujte si nehty, zatlačujte kůžičku. Kůžičku okolo nehtů si mažte každý den výživným olejem. Choďte pravidelně na manikúru.

Je lepší nehty stříhat nebo pilovat?

Nehty je lepší pilovat. Pokud jsou nehty suché, mohou při stříhání prasknout. Přil pilování máte větší kontrolu nad tvarem i délkou nehtu. Nehty se pilují za sucha, vždy směrem do středu. Nikdy nepilujte nehty sem a tam, může dojít k třepení až lámání nehtů. Tvar nehtů je vhodné přizpůsobit tvaru nehtového lůžka. Pro dlouhé prsty se lépe hodí nehty zapilované do hranatého tvaru, pro kratší prsty je lepší kulatý tvar nehtů.

Jak nehty lakovat?

Pod ochranný lak (top coat) používejte výživný podkladový lak (base coat). Top coat pak vydrží déle. Protože však na přírodních nehtech máte ochranný maz, nevydrží lak na vlastních nehtech tak dlouho jako na nehtech umělých. Barevné laky bez použití podkladového laku nehty zabarvují. Pro zvýraznění barvy naneste dvě vrsty laku, vždy přes průhlednou základní vrstvu. Každý nehet natřete pouze třemi tahy, první tah veďte přesně prostředkem nehtu, další dva po stranách. Mezi lakem a kůžičkou nechte malou mezeru, abyste zabránili potřísnění prstu a nehtové kůžičky lakem. Správně zaschlý lak je asi za půl hodiny. Pro odlakování používejte odlakovače bez acetonu, aceton nehty vysušuje. Odlakovače s acetonem používejte max. 1x týdně.

Lesk na nehtech docílíte pomocí top coatu, technikou P-shine nebo pomocí leštičky. Leštičku nepoužívejte příiš často, jinak se nehty začnou lámat. Ideální je leštit nehty 1x za 2 týdny.

I na přírodní nehty lze využít další techniky zdobení.

Komentáře nejsou povoleny.

SEO katalog Free odkazy Katalog-odkazů.cz Služby a řemesla XEX.CZ ONCZ.NET Moderní katalog odkazů
katalogkatalog optimalizace PageRank.cz Toplink - katalog odkazů CZIN.eu Portály měst - informační portály více než 250 vybraných měst České republiky ZDROJ.cz - katalog odkazů Catalog Clonet - evropský katalog Toplist: Modeláž nehtů