Nemoci nehtů

Nejčastější problémy s nehty na rukách

Běžná poškození nehtů

Mezi běžná poškození nehtů, která nebrání manikúře ani modeláži, patří záděry, nerovnosti, bílé skvrnky, okousané nehty.

Záděry jsou odchlíplé kousky kůže, které se oddálí od nehtového lůžka a mohou bolet, pokud o něco zachytí a zatrhnou. Na záděry použijeme nůžtičky na kůžičku a odstraníme odchlíplou kůži, nebo se zanítí a bude bolet. Ruce můžeme ponořit do teplé lázně s olivovým olejem, záděry změknou a hrozí menší riziko poranění.

Nerovnosti a rýhy jsou jednoduché čáry, které se rýsují podélně na rostoucím nehtu a vystupují na povrch. Hlubší rýhy bývají důsledkem nemoci nebo větší spotřeby léků, povrchové nerovnosti mohou být důsledkem vnějšího poranění a úderů.

Bílé skvrnky na nehtech, odborně leukonychie, jsou způsobeny poškozením zárodečné vrstvy kůže během růstu nehtu. Vyskytují se zcela běžně, není na ně žádný lék. Můžeme je zakrýt barevným lakem.

Onychofagie je název pro okousané nehty. Někdy zůstane jen malý kousek nehtu. Otevřené nehtové lůžko mohou napadnout bakterie a plísňové infekce a to pak velmi bolí. Pomocí při tomto zlozvyku mohou být příravky s nepříjemnou chutí. Jako prevence při kousání nehtů je vhodná modeláž nehtů, nalepení tipů na okousané nehty bývá náročnější.

Nakažlivé nemoci

Onemocnění, při kterých se manikúra ani nehtová modeláž neprovádí, jsou hlavně plísně a bradavice.

Plísňová infekce způsobuje , že jsou nehty neprůhledné a matné, na dotek jsou drsné a odlupují se z nich šupinky. Léčbou se dá snadno ošetřit.

Bradavice jsou přenosné kontaktem, nesmí se škrábat ani odstraňovat bez dohledu lékaře. Vypalují se tekutým dusíkem. Jsou i jiné alternativní postupy.

Komentáře nejsou povoleny.

SEO katalog Free odkazy Katalog-odkazů.cz Služby a řemesla XEX.CZ ONCZ.NET Moderní katalog odkazů
katalogkatalog optimalizace PageRank.cz Toplink - katalog odkazů CZIN.eu Portály měst - informační portály více než 250 vybraných měst České republiky ZDROJ.cz - katalog odkazů Catalog Clonet - evropský katalog Toplist: Modeláž nehtů